Aktuality

M ČS KKO

Výbor KKO svolává mimořádnou členskou schůzi KKO ke schválení nových stanov v souladu s Novým občanským zákoníkem , dne 24.11.2015 v klubovně TJ LS Olomouc od 18 hod.


Návrh Stanov KKO

Výbor KKO předkládá návrh stanov KKO v souladu s novým Občanským zákoníkem.


Info před M ČS KKO

Info pro členy KKO . Zápis z VČS KKO . Volební řád pro M ČS KKO.


Členské příspěvky 2015

Členské příspěvky na rok 2015 .


Mimořádná ČS KKO

Mimořádná Členská schůze KKO se koná 8.4.2015 v klubovně TJ LS od 18 hod.. Na programu volba výboru KKO.


Nejnovější fotogalerie

Najdete nás na Facebooku
Kalendář
 
 Květen
 POÚTSTČTSONE 
 1234567 
 891011121314 
 15161718192021 
 22232425262728 
 293031      
Partneři
Olomoucký kraj

finančně přispívá na činnost

Město Olomouc

finančně přispívá na činnost

ČSK

finančně přispívá na činnost

Česká olympijská nadace
Odkazy

ČSK oficiální stránky českého svazu kanoistů

Tady najdeš většinu informací okolo našeho sportu. V sekci rychlost pak termínovou listinu závodů, pravidla, kontakty na dalši kluby atd.


Martin Hřivna - Fotoalbum na rajčeti

Fotografie nejen ze závodů od Martina Hřivny. Možnost volného prohlížení a stažení fotografií.


TOPlist

Historie Kanoistického klubu Olomouc

 

konec roku 1939 – byl založen oddíl olomoucké kanoistiky z oddílu vodních skautů, kteří (ještě před svým násilným rozpuštěním nacisty) přestoupili pod Klub českých turistů (1939 - 1948)

1940 – uspořádán úplně první závod olomoucké kanoistiky – slalom

1941 – uspořádán první závod v rychlostní kanoistice „O primát města Olomouce“

1943 – první závody ve vytrvalosti Olomouc - Bolelouc a zpět

1944 – pořízeny první závodní lodě – kajaky

od roku 1945 – závodníci oddílu začali sbírat první sportovní úspěchy

Lubomír Vambera – mnohonásobný mistr ČSR, Mistr sportu, účastník Olympijských her v Londýně (1948) a Helsinkách (1952) – K 1 1000m (6. místo)

Václav Šváb – československý reprezentant (1947-1950)

1948 – vstup do TJ Sokol Olomouc (později TJ Lokomotiva Olomouc)

50. léta – byla ve znamení rozvoje oddílu

Miroslav Jemelka – několikanásobný mistr ČSR, Mistr sportu, MS Macon (Francie) - K2 10 000m - 4. místo, OH Melbourne (1956) – K2 10 000m – 6. Místo

Květoslav Vláčil – československý reprezentant (1956-1960), mistr ČSR

Bylo získáno i několik titulů mistra ČSR a medailí z mistrovství ČSR v mládežnických i dospělých kategoriích

60. léta – byla typická spíše pomalým poklesem závodní činnosti oddílu, hlavně druhá polovina

1967 – vybudována loděnice na současném místě – Envelopa (v předchozích letech se loděnice nacházela na Nových Sadech – při stěhování ovšem shořela a s ní velká část inventáře a 14 lodí)

František Švec – československý reprezentant (1962-1967), několikanásobný mistr ČSR

Bylo získáno i několik titulů mistra ČSR a medailí z mistrovství ČSR v mládežnických i dospělých kategoriích

70. léta – byla ve znamení silného útlumu závodní činnosti, výjimku však tvořili bratři Richard a Hugo Švábové

Hugo Šváb – několikanásobný mistr ČSR a ČSSR v maratonu

Richard Šváb – několikanásobný mistr ČSR a ČSSR v maratonu

80. léta – byla ve znamení opětovného rozvoje závodní a oddílové činnosti

Hugo Šváb – několikanásobný mistr ČSR a ČSSR v maratonu a ve vytrvalosti, československý reprezentant, 1987 - mezinárodní závod v Poznaňi - K2 maraton - 2. místo, 1988 – MS maraton Nottingham - K2 maraton - 11. místo

Martin Hřivna – československý reprezentant v dorostenecké kategorii, několikanásobný medailista ČSR

Barbora Švábová – československá reprezentantka v dorostenecké kategorii, několikanásobná medailistka ČSR a ČSSR

Bylo získáno i několik titulů mistra ČSR a medailí z mistrovství ČSR a ČSSR v mládežnických i dospělých kategoriích

90. léta – byla ve znamení pokračujícího rozvoje závodní a oddílové činnosti

1992 – odtržení kanoistického oddílu od TJ Lokomotiva Olomouc → spojením Kanoistického klubu Olomouc a Veslařského klubu Olomouc vznikla TJ Lodní sporty Olomouc

Jan Čapka - československý reprezentant v juniorské kategorii a mužské kategorii, několikanásobný mistr a medailista ČR, 1993 - mezinárodní maraton Portugalsko – K4 maraton – 2. místo

Martin Hřivna - československý reprezentant v juniorské kategorii a mužské kategorii, několikanásobný mistr a medailista ČR, 1993 - mezinárodní maraton Portugalsko – K4 maraton – 2. místo, 1993 – mezinárodní maraton Berlín – K2 maraton – 1. místo, 1994 – MS Amsterodam – K2 maraton – 23. Místo, 1995 – ME Murcie – K1 – 9. Místo, 1996 – mezinárodní maraton Györ – K2 maraton – 3. Místo, 1996 – MS Waxholm – K2 maraton – 17. místo

Filip Šváb – český reprezentant v juniorské kategorii, několikanásobný mistr a medailista ČR, 1998 SP juniorů maraton – K2 maraton – 5. místo, 1998 – mezinárodní regata juniorů rychlost Bratislava – K1 500 m – 2. Místo, 1999 – MS juniorů rychlost Záhřeb – K1 500m – 8. místo, K4 – 500m – 4. místo

Václav Proksch – český reprezentant v juniorské kategorii, několikanásobný mistr a medailista ČR, 1998 SP juniorů maraton – K1 maraton – 7. místo

Lukáš Richter - český reprezentant v juniorské kategorii, několikanásobný mistr a medailista ČR, 1998 SP juniorů maraton – K2 maraton – 5. místo

Ivo Novák - český reprezentant v juniorské kategorii, několikanásobný mistr a medailista ČR, 1998 SP juniorů maraton – K1 maraton – 8. místo

Barbora Švábová – česká reprezentantka, několikanásobná mistryně a medailistka ČR

Bylo získáno několik desítek titulů mistra ČR a medailí z mistrovství ČR a ČSFR v mládežnických i dospělých kategoriích



2000 až současnost

2000 - zřízeno Sportovní centrum mládeže - SCM – pro talentovanou mládež z klubů působících na severní Moravě

Filip Šváb – český reprezentant v juniorské kategorii, několikanásobný mistr a medailista ČR, 2000 – mezinárodní regata juniorů rychlost Piešťany – K1 500 m – 3. místo, K4 500m – 1. místo, 2000 – ME juniorů rychlost Francie – K1 500 m – 4. místo, K4 – 500 m – 2. místo

Jiří Princ - český reprezentant v juniorské kategorii, několikanásobný mistr a medailista ČR, 2000 – mezinárodní regata juniorů rychlost Piešťany - K4 500 m – 1. místo, 2000 – ME juniorů rychlost Francie – K4 – 1000 m – 8. místo

Lucie Sárköziová - několikanásobná mistryně a medailistka ČR